Akce

Jednou z hlavních činností našeho pracoviště je pořádání nejrůznějších environmentálně laděných akcí. Některé jsou jednorázové, některé se pravidelně opakují. Termíny a jejich náplň můžete sledovat v přehledu. Pro informaci o jakékoli akci a pro přidání vaší adresy k pravidelnému rozesílání informací o akcích nás můžete kontaktovat zde:

Kontaktní formulář

 

Farmářské trhy Strakonice

http://farmarsketrhy.strakonice.eu/
https://www.facebook.com/FarmarskeTrhyStrakonice/

 

Zelené otazníky

Zelené otazníky jsou pokračováním dlouholeté tradice tzv. Zelených večerů, které se v zimních sezónách konaly v již neexistující čajovně Inspirace. V sezóně 2017/18 se bude cyklus besed konat v prostorách bývalé restaurace Baobab. Náplň aktuálních dílů sledujte v kalendáři akcí. S pozvanými odborníky se budeme snažit nalézt odpovědi na některé důležité environmentální otazníky.

 

Kurzy zdravého vaření

Kurzy zdravého veg(etari)ánského vaření se konají 1x měsíčně (říjen - květen) již sedmým rokem. V této sezóně bude místem konání opět cvičná kuchyňka na ZŠ Povážská. Kurzy jsou v každém měsíci pro velký zájem rozděleny do dvou termínů. Náplň jednotlivých lekcí není navazující, je možné se připojit vždy během roku. V květnu se koná jako zakončení sezóny tradiční grilovačka. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné svoji účast na každém kurzu předem nahlásit na kontaktech Ekoporadny. Konkrétní termíny sledujte v přehledu akcí. Obdobné kurzy se konají také v Blatné, ve Volyni a nově v Katovicích.

 

Ostatní

Pořádáme nebo spolupořádáme i jednorázové akce typu výstav, seminářů, přednášek, úklidových akcí či přírodovědných akcí v terénu. Pro aktuální akce sledujte přehled. Pokud budete mít zájem uspořádat ve spolupráci s námi akci s tématikou životního prostředí nebo akci s vaší neziskovou organizací, kontaktujte nás.

 

Užitečné odkazy

http://www.strakonak.cz/

http://www.zivyregion.cz/

http://www.strakonice.eu/calendar

http://www.kalendarakci.atlasceska.cz/strakonice/